Türkiye Web Hosting sektöründe 10. yılını dolduran ve bir çok web hosting firmasına da ev sahipliği yapan Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş.‘nin Web Hosting hizmetlerinde MaestroPanel‘i tercih ettiğini duyurmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Radore

Radore‘nin Bahadır Arslan liderliğindeki yazılım ekibi MaestroPanel entegrasyonunu kısa bir süre önce tamamlayarak sistemi müşterilerinin beğenisine sundu. Sistem tasarım, kurulum ve yönetiminin Altuğ Kalavak ve Deha Karayel tarafından gerçekleştirildiği Radore Web Hosting altyapısının, MaestroPanel için bir Case Study niteliğinde olması da bizi ayrıca sevindirdi.

Radore Hosting

Web Hosting hizmetinin yanı sıra Kiralık Sunucu ve Bulut Sunucu hizmeti siparişiniz sırasında Kontrol Panel seçenekleri arasında MaestroPanel’i bulabilirsiniz.

Radore, Web Hosting yönetimi için müşterilerine kendi geliştirdikleri bir arayüz sunuyor. Bu arayüz arka planda MaestroPanel’in Rest API‘si üzerinden işlemleri gerçekleştirerek kullanıcının Web Hosting hizmetini yönetmesini sağlıyor.

Günümüzde bir çok web hosting firması Store olarak tabir edilen kendi web uygulamalarını geliştirip, oluşturma ve hazırlama (Provisioning) katmanında Kontrol Panel ve Lokasyon bağımsızlığını hedefliyor. Böylece kullanıcılarına hem katma değerli ek servisleri daha kolay sunabiliyor hem de alışılmış bir arayüz ile müşteri memnuniyeti yaratmaya çalışıyorlar. Diğer yandan major sistem değişiklilerinin gerçekleştirilmesi de Store arkasında müşteriye yansımamış oluyor.

MaestroPanel, gelişmiş API desteği sayesinde bu tip senaryolara kolayca adapte olabiliyor. RestFul API tasarımı sayesinde her türlü programlama dili ile JSON ve XML formatında haberleşebilen MaestroPanel’in entegrasyon süreci de zahmetsizce gerçekleştirilebiliyor.

Sektörde faaliyet gösteren firmaların MaestroPanel’e bu denli inanmaları şüphesiz geliştirdiğimiz ürünü daha iyi hale getirecektir. Bu versile ile bize inanan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.

 

Yazar